Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
✔ Buy a bike and let`s RIDE !
Графік роботи:

Пн-Нд: 11:00–19:00

Середа: вихідний.

0
Мій кошик

Велосипедні ланцюги

Сортування:
за популярністю спочатку дешеві спочатку дорожчі за назвою

Велосипед – зручний вид транспорту, що ефективно виконує кілька функцій. З його допомогою перевозяться люди та невеликі вантажі, незамінний він для туризму та активного відпочинку. Окремий сегмент представляють спортивні моделі, які використовуються професіоналами. У всіх цих випадках дуже важливий своєчасний догляд, профілактичні огляди та ремонт автомобіля. Є цілий список деталей, які зазвичай потрібні для проведення профілактичних і безпосередньо ремонтних робіт. Ключове місце в цьому переліку займає ланцюг - пристрій, що передає зусилля від ніг до колеса. Від правильного підбору даного елемента, коректної його установки залежить багато - а нерідко і безпека людини, що експлуатує велосипед.

Як вибрати та купити ланцюг на велосипед?

Виготовленням продукції такого формату займається безліч торгових марок. Відмінні риси пропозицій різних брендів полягають у специфіці та якості використовуваних матеріалів, особливостях модельного ряду, призначенні, розмірному діапазоні. Базові акценти неминуче враховуються споживачами у процесі вибору. Загалом сам процес підбору передбачає конкретні правила:

 • у зв'язці «касета-ланцюг» підбираються компоненти аналогічної марки;
 • після поломки виробу бажано купувати варіант ідентичного маркування;
 • ширина пристрою повинна відповідати кількості зірочок у касеті;
 • Довжина ланцюга визначається особливостями конструкції велобайка.

Обов'язково враховується формат трансмісії. Вироби цього виду мають різну ширину. Найвужчі моделі мають на увазі 10- або 11-швидкісний показник. Якщо для таких трансмісій взяти широкий варіант, то може статися заклинювання, або ланцюг просто не стане на зірочки трансмісії. Кінцевим результатом стає поломка чи травмування людини під час поїздок.

Конструкція та характерні особливості комплектуючих

Пристрої даного виду включають певну кількість невеликих роликів, що обертаються на маленьких пінах-осях. З'єднання цих частинок між собою здійснюється спеціальними деталями як бічних пластин. Між роликами присутні невеликі проміжки – вони необхідні розміщення зубців ведених і провідних зірочок.

При виготовленні зазначених елементів застосовуються високоміцні матеріали, що забезпечують високий рівень зносостійкості. Переважно виробниками використовується загартована сталь. Для гірських велосипедів застосовуються сплави сталі з нікелем, які покриваються тефлоном. Для бічних пластин застосовуються м'якіші склади, що забезпечують необхідну міцність та пружність.

Приділяється увага у виробництві виробів та захисту від корозії. Дорогі моделі містять покриття з нітриду титану, що не допускає пошкоджень та стирання.

У чому полягає принцип роботи

Будь-який ланцюг для велосипеда функціонує за такою схемою:

 • по мірі обертання педалей, зуб зірки, що потрапляє в проміжок ланки цепка на велосипед, сприяє його протягуванню по колу;
 • за допомогою заднього перемикача і механізму, що натягує, ланцюг потрапляє на задні зірки;
 • ролики упираються в зубці, простягаючи зірку вперед і провертаючи колесо;
 • рух ланок ланцюга є постійним замкнутим циклом.

Ланцюг для велосипеда: основні різновиди

Велосипеди пропонуються споживачам у різних модифікаціях, що передбачає широкий вибір комплектуючих. Класифікація передбачає врахування різних факторів, згаданих вище. Умовну градацію моделей позначають у певних форматах.

Вироби поділяються на призначені для одношвидкісних та багатошвидкісних байків.

Одношвидкісні моделі пристроїв

При їх виробництві використовуються бічні платівки підвищеної товщини, що обумовлено відсутністю на касеті із задньою зірочкою сусідніх зірок. Подібний пристрій розрахований на проходження не менше 10 000 кілометрів, причому він не потребує особливого мастила. Сам ланцюг практично не деформується, забезпечуючи входження зубів поступово по всій довжині. Пристрій дозволяє забезпечити рівномірне навантаження, передаючи зусилля заднє колесо. Купується велосипедне коло зазначеного виду переважно для міських, дитячих, жіночих моделей велосипедів.

Багатошвидкісні варіанти виробів

У таких випадках потрібний вужчий формат виробу. Тому пристрої виготовляються з тоншої сталі. У ролі доповнюючої запчастини використовується внутрішня склянка, що оточує пін. У процесі зміни передавального відношення лінія руху ланцюга згинається. Цим пояснюється прискорене зношування та подовження виробів такого типу. Це означає, що заміна таких ланцюгів потрібно щонайменше кожні 500 кілометрів.

Полегшений формат виробів

Їх характерні порожнисті втулки в пластинах. Полегшені варіанти допускають монтаж на будь-який велобайк. Нерідко перевагу їм надають власники гоночних варіантів – подібний підхід дозволяє полегшити масу транспортного засобу та покращити динамічні характеристики.

Модель халф-лінк

Назва пристроїв даного сегмента свідчить про те, що з його комплектації використовують половинчатые ланки. Їх базова перевага ство – зручне та нескладне підганяння та доступність для застосування на одношвидкісних та багатошвидкісних велосипедах.

Маркування: коротка інформація

Вона зазвичай вказується виробниками полегшення пошуку потрібного варіанта деталі. Для її прочитання користувачеві рекомендовано знати певні позначення. За основу пропонується взяти напис «х3/16» - 120 links Pinlength 7,3 mm. Розшифровка подається у такому форматі:

 • ½ – відстань між пінами, вона дорівнює кроку ланки;
 • 3/16 – відстань усередині між пластинами ланок;
 • 120 links – кількість ланок, що входять до ланцюга;
 • Pinlength 7,3 mm – розмір піна по довжині, актуальний для вибору конкретної моделі.

Розібратися із зазначеними вище параметрами самостійно просто. У разі труднощів співробітники спеціалізованих магазинів обов'язково проконсультують покупців у питанні.

Наявність та відсутність замка ланцюга

Замок ланцюга велосипеда потрібен для зручного зняття ланцюга з велосипеда. Її наявність дозволяє легко роз'єднати пристрій. За відсутності елемента та наявності однакових ланок зняття здійснюється методом видавлювання однієї з осей ланки. У процесі ремонту знадобляться спеціальні інструменти, які не завжди знаходяться під рукою.

Як бачимо, ланцюг для велосипеда із замком забезпечує більш зручний процес зняття. Завдяки йому здійснювати швидкий ремонт можна фактично у польових умовах. Безпосередньо замки теж мають свої відмінності залежно від швидкісної приналежності.

Матеріали виготовлення та тип захисту

У виробництві використовують переважно особливий вид сталі. Але багато торгових марок застосовують і інший склад сировини, домагаючись відмінних показників міцності та стійкості. Розрізнити пристрої з таких матеріалів досить просто – варто звернути увагу на зовнішній вигляд та склад запчастини:

 • гартований варіант темно-сірого кольору - пристрої з даного матеріалу зможуть прослужити максимально довго;
 • «позолочена» поверхня – формат означає наявність обробки виробу антикорозійним складом із легуючими добавками у вигляді кобальту;
 • блискучі ланки – у процесі виготовлення використана нержавіюча сталь, що допускає нікелеве покриття;
 • титан – даний матеріал дорогий, що зумовлює малу популярність виробів подібного сегмента.

Яку торговельну марку вибрати?

Продукція цього виду широко представлена у спеціалізованих магазинах. Серед найбільш відомих брендів варто відзначити найпопулярніші:

Торгова марка Shimano

Ця японська компанія є загальновизнаним лідером, що виготовляє запасні частини для велосипедів. Свою популярність бренд набув завдяки високій якості та дотриманню гарантійних зобов'язань. Використання інноваційних технологій та ретельний підбір сировини дає можливість фірмі виробляти продукцію на межі досконалості.

Ланцюг Shimano представлений брендом у кількох лінійках - Deore, Altus, Tourney TZ, Ultegra та Claris та інші. Кожен із цих напрямів розробляється з урахуванням вимог сучасності. Наприклад, у лінії Deore є серія 600, основною перевагою якої стали великі передавальні можливості та оптимальний крок передач. Використовувати такі моделі можна як для крутих підйомів, так і для швидких спусків. Крім того, останніми роками представники компанії розробили ще одну серію – 6000. Її характерними властивостями можна назвати ефективне застосування передових технологій для легкого керування. Все це дає гарантію надійності та підвищеної міцності при використанні.

Для велосипедистів-початківців дуже корисною стане серія компанії Claris R2000. Вироби в рамках даної лінії відмінно зарекомендували себе в оздоровчих подорожах, на нескладних туристичних маршрутах, а також у поїздках містом - магазини, на прогулянку та інше.

Це далеко не весь список продукції Shimano. Безсумнівно, кожен покупець зможе знайти в їхньому каталозі для свого транспортного засобу оптимальний варіант запчастин. Велика варіативна складова за вартістю дозволить зробити це без шкоди для свого гаманця.

Торгова марка Sram

Цю американську компанію, що базується в Чикаго, можна вважати конкурентом попереднього бренду. Її продукція має успіх у любителів велопрогулянок нарівні з продукцією Shimano. На даний момент ланцюг Sram рекомендований в асортименті 16 умовних груп, а саме:

 • X3 - для 7-швидкісних байків, найдемократичніша за ціною;
 • X4 – призначена для 8 чи 9 трансмісій;
 • X5 – використовується любителями, часто встановлюється у заводській збірці;
 • Х7 – відрізняється гарною працездатністю;
 • Х9 – оптимальна якість, відмінна функціональність, працездатність у будь-яких умовах;
 • Х0 – легка та витривала, містить карбонові елементи;
 • NX - злегка важка, але не викликає жодних нарікань щодо працездатності.

Крім того, до списку асортиментів входить легка, технологічна та довговічна серія GX, надзвичайно міцна EX, топова XX/XX1 і не має аналогів на ринку XX1 Eagle.

Торгова марка KMC

Ця корпорація тайванського походження є однією з найбільш великих світових виробників запчастин для вело- та мотобайків. Її повна назва – KMC Chain Industrial. Компанія випускає також трансмісії, і автосистеми синхронізації, і освітлювальні прилади, і багато іншого. Важливою особливістю продукції фірми можна назвати ідеальне співвідношення ціни та якості - і саме цим можна пояснити її затребуваність нарівні з торговими марками.

Ланцюг KMC відрізняє універсальність, оскільки він може встановлюватися як на аматорські, так і професійні моделі велосипедів. Ще одна відмінна особливість – практично повна взаємозамінність із марками Shimano та SRAM.

У роботі виробник використовує запатентовану технологію як застібки з титановим покриттям. Висока якість виготовлення забезпечує підвищений експлуатаційний ресурс пристрою. Обробка титановим складом дозволяє знизити пористість сировини, оптимізувати процес очищення та обслуговування.

Вироби цього бренду знаходять своє застосування у комплектації гоночних та електричних велосипедів. Торгова марка рекомендує широкий асортимент продуктів, які класифікуються кількома серіями, маючи на увазі різні умови експлуатації.

Вони можуть бути використані на велобайках, що мають 1, 6-8, 9, 10, 11 або 12 передач. Варіанти бюджетного характеру позначаються у маркуванні літерою Z. Вироби, що належать до преміум сегменту, відрізняються маркуванням X.

Найбільш затребуваними моделями є KMC S1, X10, Х11, X6, X7, X8, X9, Z51, Z7, Z 72, Z8, Z99, інше.

Вгору