Порівняння
Додайте товари для порівняння
Бажання
Додайте товари до списку бажань
✔ Buy a bike and let`s RIDE !
Графік роботи:

Пн-Нд: 11:00–19:00

Середа: вихідний.

0
Мій кошик

Перемикачі швидкостей на велосипед задні

Сортування:
за популярністю спочатку дешеві спочатку дорожчі за назвою

Для зміни інтенсивності руху на власному транспорті не можна обійтися без перемикачів швидкостей. Елементи використовуються як у міських, шосейних, гірських та навіть дитячих модифікаціях. Кожному власнику рано чи пізно знадобиться задній перемикач швидкостей на велосипед, оскільки ця запчастина має властивість зношуватися через експлуатаційні особливості. Від якості обраної моделі залежить не тільки комфорт перемикання передач, а й безпека власника. Веломагазин Letsbike пропонує ознайомитися з основними параметрами, перш ніж купити виріб з доставкою по Києву та всій Україні.

Купити задній перемикач на велосипед: навіщо він необхідний

Пристрій призначається для зміни інтенсивності руху ланцюга по зірочками. Внаслідок правильного функціонування та докладання зусиль з боку велосипедиста вдається збільшити або підтримувати швидкість. Перемикач швидкостей на велосипед, купити який можна не дорого, має механічний або електричний привід - в залежності від рівня обладнання. Перемикання може здійснюватися як з маленької зірки на велику, так і у зворотному порядку за допомогою натягу троса перемикання передач, що послаблює пружинку перемикача швидкостей. Для продовження експлуатаційних якостей пристрою необхідно використовувати оригінальні та бажано одного класу компоненти, наприклад: задній перемикач Shimano Deor, рекомендуємо використовувати із задніми зірками та ланцюгом класу Deor або вище. Задній перемикач на велосипед на 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 швидкостей потрібно перемикати тільки під час обертання шатунів, оскільки в цьому випадку навантаження мінімальне, коректність і точність перемикання найкраща.

Зверніть увагу перш ніж купити задній перемикач швидкостей на велосипеді.

Перед придбанням деталі насамперед слід звернути увагу на матеріал виробництва та сумісність. Компоненти можуть виготовлятись із застосуванням посиленого металу, можуть мати карбонову основу, а на бюджетних моделях основним матеріалом буде пластик. Другий варіант вважається дорогим, надійнішим і легшим, проте частіше використовуються металеві вироби в силу стійкості до зносу та універсальності. Оригінальний перемикач швидкостей на задній чи якісний аналог – вибір лише за власника. Рекомендується віддавати перевагу брендам Shimano (Шимано) та Срам (Sram), оскільки вони успішно зарекомендували себе на ринку. Також варто врахувати інші особливості:

  • тип роликів. Зустрічається два види: натяжні та направляючі. Ці компоненти потрібні для направлення або натягу ланцюга, що призводить транспортний засіб до руху на певній передачі;
  • вид кріплення на раму. Існує два методи: під спеціальний болт або із застосуванням гака. На рамі можуть бути сформовані спеціальні отвори або здійснюватись кріплення на «співик» (гак кріплення), що вкрай надійно, тому що при попаданні палиці погнеться/лопне гак, а не перемикач;
  • наявність захисних пристроїв. Задній перемикач швидкостей на велосипед Sram серії AXS має спеціальну технологію захисту від попадання пилу та бруду, що дозволяє продовжити експлуатаційні якості конструкції.

Як продовжити термін експлуатації задньої перекидки для велосипеда Shimano або Sram

Для повноцінного функціонування перемикача потрібно ретельно експлуатувати пристрій. З цією метою насамперед рекомендується знижувати навантаження. Перемикання повинно здійснюватися тільки під час обертання педалей без сильного навантаження на механізм, а не стоячи на місці, тому що під час початку руху є можливість провернути і погнути рамку на якій кріпляться ролики та паралелограм із пружиною. Існують прості правила, які дозволять продовжити ресурс служби довгі роки.

  1. Важливо забезпечити правильне зберігання конструкції. Якщо перекидка швидкостей для велосипеда довго не використовується, потрібно встановити найменшу швидкість. Це особливо корисно в зимовий час, щоб унеможливити натяг пружини.
  2. Обслуговування роликів. Потрібно постійно стежити за рівнем забруднення механізмів. Поширеною проблемою є потрапляння вологи та пилу, що утворює тверду консистенцію з високим рівнем абразивності на поверхні роликів, що загрожує негативними наслідками: швидке зношування ланцюга та зірок трансмісії.
  3. Третє правило - своєчасна заміна тросиків, які повинні змінюватися щонайменше один раз на рік при активному використанні. Якщо експлуатуєте велосипед у вологих умовах, заміна тросів здійснюється у рази частіше.

Популярні моделі перемикачів Shimano:

  1. Переключатель на 6, 7, 8 скоростей:
    • Tourney - встановлюється на велосипеди з початковим рівнем навісного обладнання;
    • Altus - комплектуються байки середнього цінового сегмента.
    • Acera - встановлюється на трасмісію з касетними втулками, вважається обладнанням середнього рівня, рекомендуємо для апгрейду якщо ви вирішили замінити/підвищити трансмісію з рівня Турней на щось краще.
  2. Переключатель 9 скоростей:
    • Перекидка передач Альтус з індексом від 2000 - дана модель підтримує технологію Shadow - лапка з роликами і паралелограм повторюють лінію заднього пера, в такому положенні його складніше зачепити про гілку, палицю, камінь, відповідно прослужить дол. Ще до плюсів варто віднести жорсткішу пружину, яка сильніше натягує ланцюг, а та в свою чергу менше розхитується на кореневих ділянках;
    • Alivio (Алівіо) - забезпечують чітке і правильно перемикання за будь-яких погодних умов і стилю їзди.
    • Deor Shadow+ - передтопові девайси, перемикання приносить масу задоволення, чіткість роботи можна порівняти з топовою лінійкою, але коштують значно дешевше, правда ціна виправдана вагою.
  3. Переключатель 10 скоростей:
    • XT - еталонна серія серед перемикачів! Мала вага, матеріали, точність виготовлення, фрезерування деталей, простота налаштування, чіткість роботи – тут все ідеально! Якось покатавшись не захочете міняти на щось інше!
    • Задня машинка передач Шимано Деор на 10 швидкостей – нічим не відрізняється від Деора на 9 швидкостей, тільки на 1 індекс перемикання більше.
  4. Перемикач 11 швидкостей - тут по групах все як описано вище: від Алівіо і до XT. Є ще SLX серія, але в неї мало любителів, оскільки є ХТ, а крок за ціною мінімальний. Перемикач Shimano SLX складно знайти у продажу, поставляється у 95% випадків у комплекті з новим велосипедом.
  5. Перемикач 12 швидкостей - можна ознайомитися з пунктом 4 =)) все так само, тільки технологічніше через особливості конструкції та точність виготовлення!

Моделі перемикачів SRAM

Як і у конкурентів, тут модельний ряд досить широкий: від Х3 групи до X01. Багатьом імпонує СРАМ, тому що навіть на бюджетних моделях він працює місцями краще, ніж Шимано Деор. Вартість перемикачів Sram часто перевищує ціни конкурентів, але це виправдано чіткістю роботи. та терміном служби. У нашій країні бренд Sram трохи недооцінений, але ті, хто раз спробував, переходить назад вже не хочуть.

Висновки та придбання

За умови правильного догляду, перемикач швидкостей на гірський, гравійний, шосейний, дитячий велосипед прослужить максимально довго. Зробити швидке замовлення з доставкою можна в Інтернеті, залишивши заявку на сайті. За потреби покупець має можливість отримати додаткову консультацію у зручному форматі.

Вгору